Planner 2017 – przegląd plannerów na 2017 rok

herbalicja

Połowa listopada to chyba odpowiednia pora żeby zacząć rozglądać się za plannerem 🙂 Zapraszam Cię na przegląd (bez konkretnej kolejności).

Hey! Tutaj znajdziesz zestawienie plannerów na 2018 rok. Wpis poniżej nie jest już aktualizowany, więc zapraszam pod ten link po nowy przegląd.

 

Jeśli jesteś mężczyzną ułatwię Ci zadanie – możesz zerknąć na:

Jeśli jesteś kobietą wybór masz większy:

Happy planner

Ten idzie na pierwszy ogień bo taki miałam w 2016 roku. Więcej o nim pisałam też tu. Jest kilka wersji do wyboru: planer tygodniowy w formacie A5 oraz planery dziennie w formatach A5 i B5. Na stronie można ściągnąć darmowe arkusze żeby zobaczyć jak prezentuje się w środku. Typowo “babski” planer, z mnóstwem kwiatków i dodatków – mi akurat przypadł do gustu 🙂 Twarda okładka, 2 tasiemki – zakładki (moje dość szybko się odkleiły). Cena: 109 – 129 zł.


Minimal planner

Z tej samej firmy co Happy planner, ale wersja bardziej minimalistyczna, jak sama nazwa wskazuje 🙂 Są dwie wersje: tygodniowa i dzienna. Format A5, twarda okładka z tkaniny, liczba stron zależna od wybranej opcji. Gramatura papieru 90g/m2. Dodatkowe atrakcje: zamykany na gumkę, w środku 2 tasiemki, koperta z tyłu plannera i autorska mapa celów. Cena: 109 – 119zł.


Inspi planner

Spirala, twarda okładka, papier 80g/m2, 362 strony. W środku kalendarz miesięczny, kalendarz dzienny z harmonogramem i listą zadań, 120 inspiracji i ponad 70 cytatów. Dodatkowo roczna mapa celów, skrócony kalendarz roczny i notatnik. Cena: 94 – 108zł. Sklep z tego co widzę już nie istnieje, tak samo jak instagram i fanpage. Szkoda!


Zaplanuj swój sukces

Kilka wersji plannerów, niektóre na spirali, niektóre książkowe. Format A5, papier 90g/m2. Ceny: 29 – 109 zł (nie wszystkie są na cały rok). Przykładowe zdjęcie:

Wszystkie modele plannerów dziennych powróciły do sprzedaży 😍 💎www.zaplanujswojsukces.pl 💎 #powrocilyplannery #mamynadziejezewystarczy #zaplanujswojsukces #plannerdzienny #plannerysukcesu #planner #golddiamonds #navygraystripes #mistygray #powderpink #blacknight #stonegray #militarygreen #silvermist #lagoongreen #twojsukcesjestwtwoichrekach

A photo posted by Zaplanuj Swój Sukces (@zaplanujswojsukces) on


Simple planner

Organizer półroczny. Można go zacząć wypełniać w dowolnym momencie bo nie ma dat. Format A5, twarda okładka, papier 100g/m2, 320 stron. Podobno jest dosyć ciężki. Dodatkowe atrakcje: 2 tasiemki, cele roczne, plan rozwoju osobistego, plan czasu realizacji wyznaczonych celów, miejsce na dodatkowe notatki, plan finansowy, lista prezentów świątecznych, party planner, kreatywny miesiąc. Niżej jest jeszcze Simple Calendar z tego samego sklepu. Przykładowe zdjęcie plannera:


Planer biznesowy Rebel’s Agenda

Planner półroczny, w kilku kolorach, panowie też powinni wybrać coś dla siebie. Format A5, 192 strony, gramatura nie jest podana. Można zacząć wypełniać go w dowolnym momencie, nie ma dat. Dodatkowe atrakcje: 3 tasiemki, brelokowa pętelka, 15 różnych projektów stron, 8 biznesowych narzędzi. Cena: 90zł. Przykładowe zdjęcie:


Planer Pani Swojego Czasu: 

(link afiliacyjny)

Komplet 3 zeszytów (po 208 stron każdy), które starczą na pół roku planowania. Okładka miękka, format A5, papier 100g/m2. Dodatkowe atrakcje: gumka spinająca papier, w środku m.in.: miejsce na notatki, plany, cele długoterminowe i marzenia, rady Pani Swojego Czasu i motywujące cytaty. Cena: 98zł. Przykładowe zdjęcie:

Niedziela jest dla mnie idealnym czasem na planowanie – jestem wypoczęta po weekendzie i pełna oczekiwań na to, co przyniesie tydzień. Uwielbiam planować – ale nie dlatego, że jest to przyjemna czynność – lecz dlatego, że dzięki temu widzę jak będę szła do przodu i jak się będę rozwijała. Planuję też realnie i moje plany nie są od czapy, dlatego pózniej nie narzekam, że “plany sobie, a życie sobie”. A dziś mam bonus, bo będę planować nie tylko swój tydzień (to akurat standard) ale także cały półroczny projekt malarski, w którym biorę udział 😄😄😄 #psc #paniswojegoczasu #planer #planerpsc #plannergirl #plannerlove #planneraddict #dzieńdobry #dziendobry #planning #goodmorning #weekend #niedziela #sunday #relax #relaks

A photo posted by ZARZĄDZANIE CZASEM DLA KOBIET (@paniswojegoczasu) on


Simple calendar

Czytając opis mam wrażenie że to też bardziej planner niż kalendarz. Ponownie twarda okładka, format A5, papier 90g/m2, 384 strony, 2 tasiemki. Dodatkowe atrakcje: cele roczne, rozwój osobisty, domowy plan finansowy, plan kreatywnego miesiąca, top zadania miesiąca, lista ważnych numerów telefonicznych i stron internetowych, notatki. Cena: 120zł.


Projekt Twoje Życie

Format B5, 216 stron, skóropodobna, czarna oprawa.  Kalendarz dedykowany głównie dla przedsiębiorców, freelancerów, coachów itp. Dodatkowe atrakcje: miejsca na notatki, ćwiczenia coachingowe, miejsca na wyznaczanie celów rocznych, kwartalnych, miesięcznych i tygodniowych, inspirujące cytaty i artykuły z dziedziny rozwoju osobistego, miejsce na robienie podsumowań oraz temat przewodni na każdy miesiąc. Cena: 69zł.


Kalendarz Scrap & Plan

335 stron na cały rok, twarda okładka, format A5, papier satynowy 100g/m2. Cena: 99zł, możliwość dodatkowej personalizacji (+20zł). Dodatkowe atrakcje: notatki, ilość wody wypitej w ciągu dnia, wykonane ćwiczenia, dzienne wydatki, menu na dany dzień, skrócony kalendarz miesięczny. Przykładowe zdjęcie:


Lady Planer

Planer z dużą możliwością personalizacji, zarówno wnętrza, jak i okładki, zapraszam na stronę po więcej szczegółów. Format A5, okładka na spirali, do wyboru miękka lub twarda. Cena: 115zł. Uwaga: osoby, które napiszą do Lady Planner wiadomość na Facebooku że przychodzą ode mnie (kliknijcie w zdjęcie poniżej i was przeniesie) – dostaną kod rabatowy na zakup plannera w cenie 99 zł (+ koszt przesyłki). Prawda, że miło? 🙂
W tej chwili oficjalna strona sklepu jest w przebudowie, wciąż można zamawiać przez Facebooka, a kiedy prace się zakończą podlinkuję też do nowej strony 🙂


Organizer Aliny z Design Your Life

Nie ma dat, więc można zacząć jego wypełnianie w dowolnym momencie. Starcza na pół roku. Format A5, spirala, twarda okładka z magnetycznym zamknięciem, papier o gramaturze 90g/m2. Dodatkowe atrakcje: plan roku, miejsce na notatki, miesięczne cele i nawyki, plan udanego tygodnia. Cena 79zł.


Planner CEO dzienny i tygodniowy Norinommo

Będzie nadawał się też dla panów. Chociaż jest reklamowany jako planer dla szefów i osób decyzyjnych myślę że nie tylko oni mogliby z niego korzystać. Planner całoroczny, z dużą ilością stron (588 – dzienny, 272 – tygodniowy), twarda okładka, papier o gramaturze 90g/m2. Format B5. Dodatkowe atrakcje w zależności od wybranej opcji. Cena: 119zł.

📚 PLANNERY Norinommo NA 2017 r. dla przedsiębiorczych i aktywnych. Wszystkie sprawy zawodowe i prywatne zaplanujesz teraz w jednym miejscu. Bez dodatkowych notesów, kartek. Trzy specjalnie zaprojektowane układy cześci terminarza tak, abyś mógł wybrać ten idealny dla siebie +mnóstwo dodatkowych funkcji dzięki, którym dbasz o rozwój biznesu, o rozwój osobisty i życie prywatne. Kontrola, spokój i pewność, że pamíętasz o wszystkim co ważne – czy jest to spotkanie z kontrahentem, urodziny żony, święto czy pora na zapłacenie OC. Mnóstwo miejsca na notatki, cele, plany, marketing, projekty, monitorowanie postępów i wiele innych. Wejdź na norinommo.com i wybierz planner, z którym ze spokojem zaplanujesz następny rok swojego życia. #biznes #biznesplaner #kalendarz #terminarz #planner #planer #norinommo #na2017 #wpracy #cele #zarządzanieczasem #coaching #szkolenie #firma #warszawa #poznań #planner2017 #marketing #rozwój #businesswoman #CEO #bloger #mydesk #planowanie #organizacjaczasu #kalendarz2017 #agenda #notatki #plan #plandnia

A photo posted by Norinommo (@norinommo) on


Minimalistyczny kalendarz Midori MD Paper

Kalendarz, planner i notatnik w jednym. Kalendarz całoroczny, 385 stron, format A5. Powinien nadać się również dla panów. W sklepie jest też wersja A6 oraz inne minimalistyczne plannery, polecam sprawdzić wszystkie. Cena: 105 – 150zł (w zależnosci od formatu).


Planner Made to Plan

Wykonywany na zamówienie z Etsy – duże możliwości personalizacji okładki. Nasz polski, ma ponad 150 dobrych ocen. Na spirali, z gumką trzymającą wszystko w miejscu i wkładem który można dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowe atrakcje: kontakty, miejsce na notatki. Na 12 miesięcy, możesz zacząć go wypełniać kiedy tylko chcesz. Cena: ok. 110zł. Przykładowe zdjęcia:

 


Miss Planner

Różne rodzaje plannerów – na cały rok, na pół roku, 3 miesiące, format A6, format A5, czego tylko potrzebujesz. Papier 115g/m2. W formie mini-segregatora z wymiennymi wkładami – możesz sobie kupić jaki tylko chcesz. Cena: 119 – 149zł. Przykładowa okładka:

 


Przykładowy środek:


Organizer Właśnie dzisiaj

Bardziej chyba kalendarz moim zdaniem. Minimalistyczny. W opisie też 🙂 Cena: 45zł. W sklepie jest też zwykły książkowy kalendarz. Przykładowe zdjęcie:

Jak mija Wam tydzien? U mnie bardzo pracowicie 😊

A photo posted by Agata Czajkowska (@wlasniedzisiaj) on


Kalendarz – planner Dobrze Zorganizowanej

Format B5, twarda oprawa. Kalendarz zawiera 160 stron, w tym: plany i cele na 2017r. – 4 strony, listy to do – 12 stron, notatnik – 8 stron, finanse – 2 strony, plany na 2018 – 2 strony. Dodatkowe atrakcje: 3 tasiemki, koperta na papierowe bibeloty. Cena: 99zł. W sklepie jest też planner dzienny w formie 50 stron do wypełniania (coś w stylu notatnika do wyrywania stron) za 10,90zł. W tej chwili nie ma go w sklepie, więc linkuję do całego sklepu, w razie gdyby się pojawił. Przykładowe zdjęcie kalendarza:


Projekt Planner

W tej chwili kolekcja na rok 2017 jeszcze nie jest na stronie, za to jest już zapowiedziana. Przykładowe zdjęcie plannera:


Wonder planner 

Twarda okładka, spirala, 176 stron, waga 370g, papier 80g/m2. Dodatkowe atrakcje: harmonogram dnia, lista priorytetów, tabela posiłku oraz aktywności fizycznej danego dnia, kwartalne cele finansowe, zawodowe, prywatne i sportowe, warte uwagi książki, wydarzenia, miejsca i filmy na każdą porę roku, postanowienia noworoczne, planner urlopu, kontakty, notatki, kieszeń na drobiazgi. Cena: 79zł.

 


Balancy.me Calendar

Nowość od Niebałaganki 🙂 Minimalistyczny kalendarz w formacie A5. Gramtura papieru: 90g/m2. Starczy na rok lub dłużej – nie ma dat więc możesz zacząć wypełniać go kiedy tylko chcesz. Dodatkowe atrakcje: 2 wstążki, cele i plany na najbliższy rok, listy to-do, harmonogramy, harmonogram sprzątania, miejsce na notatki i koperta na papierowe bibeloty. Na stronie są też inne plannery. Cena: 96zł. Wnętrze możecie podejrzeć TUTAJ, a przykładowe zdjęcie poniżej:


Happy November! 🖇📆🍂

A photo posted by balancy.me (@balancy.me) on


THE HAPPY PLANNER™

Planner na 18 miesięcy – od lipca 2016 do grudnia 2017 roku. Jest kilka wersji, także np. dla osób dbających o sylwetkę (ten akurat jest na 12 miesięcy, bez zaznaczonych wcześniej dat więc możesz zacząć go wypełniać kiedy tylko chcesz). Plannery można dowolnie zmieniać i poszerzać o dodatkowe moduły, można też “wyciągać” z nich kartki. O tym jak to działa opowiada filmik:

Na stronie są też filmiki pokazujące wnętrze konkretnych modeli. A tutaj przykładowe okładki:


Zdjęcie główne do wpisu też pokazuje planner z tej serii 🙂


Planner Kleks – Papierniczeni

Planner na 54 tygodnie, format “kwadratowe A5”, 200 stron o gramaturze papieru 100g/m2. Dodatkowe atrakcje – do każdego kalendarza tygodniowego jest dodatkowa strona w kropki na notatki. Kalendarz można położyć na płasko i można też zacząć jego wypełnianie w dowolnym momencie. Przykładowe zdjęcie:


Planer Organizer Kalendarz OgarniamSię

Planer w segregatorze, z wymiennymi wkładami (są trzy do wyboru). Każdy wkład starcza na trzy miesiące. Jest możliwość personalizacji okładki, wyboru wkładów i przekładek. Cena: 53 – 75zł. Przykładowe zdjęcie:


Planer 2017 Anato 

Planer do wyboru w dwóch wielkościach: 20x24cm i 12,5×15,5cm. Na spirali, okładka we wzór kwiatowy. 208 stron, papier 90g/m2. Bez zbędnych udziwnień w środku. Daty wpisuje się samemu więc można zacząć korzystać w dowolnym momencie. Cena: 38 – 78 zł (w zależności od formatu). Przykładowe zdjęcie:

Stary, dobry, poczciwy Moleskine

Tego pana chyba przedstawiać nie trzeba. Funkcjonalności też będą zależeć od konkretnego modelu, a na rynku jest ich bez liku. Ceny mniej więcej od 70 do 150zł.

 


Bullet journal (ang.)

Rozwiązanie typu “zrób to sam” – w dowolnym zeszycie, jak chcesz, gdzie chcesz. Więcej o tym pisała m.in. Agnieszka i Angelika. Bujo Angeliki:

my minimalistic and colorful BuJo #BulletJournal #bujo #productivity #tasklist #todo #organised

A photo posted by Angelika Yzoja Borucka (@yzoja) on

Bujo Agnieszki:

 • Najnormalniejszy w świecie i najbardzie popularny Kalendarz Google;
 • Asana – ostatnio zaczęłam używać i choć nie odkryłam jeszcze wszystkich funkcji, ale na razie to mój faworyt – jest kalendarz, są zadania, są projekty, można się tymi zadaniami dzielić z innymi (ha!). Z tego co widzę jest tylko po angielsku (choć mogę się mylić), ale nie powinno być to problemem, jest dość intuicyjna w obsłudze. Można jej używać za darmo.
 • Nozbe – kolejna angielska aplikacja, która często przewija się w rozmowach o plannerach. Sama nie korzystałam, ale wydaje mi się to bardziej narzędzie do zarządzania listą zadań i projektami, także z innymi osobami. Jeśli takie podejście jest tym, czego potrzebujesz to przez 30 dni możesz przetestować to rozwiązanie za darmo.
 • Trello – znów angielska aplikacja która ma grono zagorzałych fanów. Można tam tworzyć różnego rodzaju tablice, listy, wklejać linki i dzielić się tym z innymi (np. listą sprzątania na weekend z mężem :D). Ponownie, nie jest to stricte planner, ale być może jego funkcjonalności przypadną Ci do gustu. Można korzystać z niego za darmo.
 • Weekplan – po angielsku, coś co znalazłam zbierając materiały do tego wpisu – być może Cię zainteresuje? Z tego co widzę ma integrację z kalendarzem google, ma podział na tygodnie, życiowe role (np. przedsiębiorca, mąż, hodowca chomików) i cele (np. mieć więcej chomików). Jeśli używasz lub masz zamiar proszę podziel się opinią 🙂

 

Czuję że od samego pisania tego artykułu 2017 będzie najlepiej zaplanowanym rokiem w moim życiu. Teraz nie pozostaje nic innego jak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady 😉
Spokojnie, wciąż dotrze tam do mnie Twój komentarz czy wpis był przydatny i czy znalazłeś coś dla siebie 🙂 Jeśli pominęłam coś ważnego też daj mi proszę znać, a jeśli znasz kogoś kto też poszukuje plannera dla siebie będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się tym wpisem.

PS. Zajrzyj też do komentarzy, wpis będę uzupełniać tylko o polskie pozycje, a np. Koralina dzieli się też inną 🙂

78 thoughts on “Planner 2017 – przegląd plannerów na 2017 rok

  1. Nie ma za co, Twój wpis jest świetny! 🙂
   Przepraszam że nie dałam znać, wczoraj wieczorem nie dałam rady, a dziś mnie wyprzedziłaś 🙂
   Też się zastanawiam nad wypróbowaniem tego rozwiązania, segregator faktycznie mógłby być lepszym pomysłem.

  1. Dziękuję za mega miły komentarz <3
   Cieszę się że przegląd się przydaje 🙂
   Faktycznie bardzo ciekawy planner! U siebie chcę te, które można kupić na polskich stronach, inaczej przegląd skończyłabym dopiero na przyszły rok 😀
   Za to edytowałam wpis żeby osoby zainteresowane zerknęły też na Twój komentarz 🙂

 1. Zrobiłaś bardzo fajne zestawienie. Wszystkie planery coś w sobie mają, nawet nie wiedziałam, że jest ich tak dużo. Na dodatek są piękne i z pewnością bardzo praktyczne. Ja póki co planuję zadania elektronicznie (dzięki Nozbe), chcę także spróbować Asany (dziękuję Ci za przypomnienie ! ). Jednak na rok 2017 zastanawiam się właśnie nad kalendarzem czy planerem. Miałam już kilka podejść do tej formy planowania i ustalania zadań. Nie mogłam się przekonać. ALe chcę dać jeszcze jedną szansę, więc może w 2017 roku się to uda 🙂

  1. Dopóki nie zaczęłam robić tego zestawienia też nie wiedziałam że jest ich aż tyle 😉
   Podobnie jak Ty, też przerzuciłam się na elektroniczne planowanie, choć kocham papier i wciąż mnie kusi…Zobaczymy jak będzie 🙂 Happy planner przyniósł mi w tamtym roku wiele radości, mimo że nie wytrwałam z nim do końca roku to lubię go sobie czasem otworzyć i po prostu popatrzeć 🙂

   1. Ja też nie wiedziałam, że jest ich tak dużo 🙂 Ja też lubię elektronicznie, chociaż, jak mam zebrać pomysły to zdecydowanie wolę papier :)) Tak samo jest z pisaniem – najpierw papier . Też będę próbę podejmować w 2017 – kolejne podejście do papierowego planowania, choć myślę, że elektroniki nie opuszczę. Liczę, że w dwóch miejscach będzie większa skuteczność 🙂

    1. To widzę że mamy podobnie 🙂 Papier ma w sobie coś magicznego, coś, co pomaga się skupić, nabrać dystansu i wyklarować pewne sprawy. Z drugiej strony ma swoje ograniczenia… Myślałam o tym żeby spróbować bullet journal w segregatorze tak jak sugerowała Agnieszka, to mogłoby być dobre rozwiązanie patrząc na ogromną ilość notatek które mam WSZĘDZIE 🙂
     Ty za to wydajesz się niesamowicie skuteczna, jeśli faktycznie by to miało podwoić Twoją produktywność to już nie wiem co by się działo 🙂

 2. Rewelacyjne zestawienie! Chyba przegrzebałaś caaaaaaaały internet. Ja w tym roku znalazłam swój ideał. To kalenadarz tygodniowy ze stroną na notatki obok i planerem miesięcznym przed każdym miesiącem. Ciekawe czy znajdę coś innego niż Moleskine w tym typie…

  1. Tylko tą polską część 😉
   Z tego co widzę to te plannery mają raczej inny rozkład, myślę że możesz mieć więcej szczęścia w kalendarzach – a nawet jeśli nie to Moleskine też nie jest zły – w końcu nie na darmo to najbardziej popularna marka wśród pisarzy, malarz, biznesmenów i kogo tam jeszcze 🙂

 3. A mi się podoba planner, który można zakupić na stronie Tebry, skupiają się głównie na terminarzach wojskowych i specjalistycznych. Jednak dla mnie są idealnie skonstruowane, a dostaję taki co roku gratis, jako dodatek do jednego z miesięczników o tematyce militarnej, które prenumeruję. 😉

 4. od niedawno interesuje się tematyką Bullet Journal i własnie plannery to jest to! Umieszczenie różnych rodzajów plannerów w jednym wpisie bardzo ułatwiają życie i możliwości podjęcia odpowiedniej decyzji co do zakupu! 🙂

 5. Ale wielkie zestawienie! Super, rewelacja! Pocketuje go i umieszczę w podsumowaniu listopada, niech niezdecydowani wiedzą co i gdzie szukać 🙂
  Ps. ja sama zdecydowałam się na Lady Planer 🙂

  1. Jeśli jeszcze nie kupiłaś to jest możliwość kupienia za 99zł + przesyłka. Wystarczy że napiszesz na facebooku do Lady Planner i dasz jej znać że przychodzisz ode mnie 🙂 Tyle że oferta jest tylko dla pierwszych 15 osób, więc tylko dla zdecydowanych 🙂

  1. Dziękuję <3
   Jeśli jeszcze nie kupiłaś to jest możliwość kupienia Lady Plannera za 99zł + przesyłka. Wystarczy że napiszesz na Facebooku do Lady Planner i dasz jej znać że przychodzisz ode mnie 🙂 Tyle że oferta jest tylko dla pierwszych 15 osób, więc tylko dla zdecydowanych 🙂

 6. No tak, tylko pytanie jak one wyglądają w środku – bo na zewnątrz to coraz więcej jest ładnych 🙂 Jak przeklejasz w treści artykułu piny z instagrama i fejsbuka?

  1. Na stronach sklepów przeważnie można podejrzeć jak wyglądają w środku 🙂

   Co do przeklajania to robię tzw. embedowanie – wchodzisz w fotografię która Cię interesuje, klikasz w opcje (na facebooku strzałka w prawym górnym rogu, na instagramie trzy kropki w prawym dolnym rogu), wybierasz embed, kopiujesz kod i wstawiasz w odpowiednie miejsce w edytorze tekstowym 🙂

 7. Jest ich mnóstwo i każdy coś w sobie ma :). Z takiej pokaźnej gromadki naprawdę będzie ciężko wybrać “ten jeden jedyny”. Ech, my kobiety, zawsze pod górkę! 🙂

 8. Dostałam wielkiego kopa! Tyle propozycji, przeróżnych pozycji 🙂
  Wszystko wygląda świetnie i w sumie trudno jest się zdecydować. 🙂
  Chciałabym tak mieć wszystko ładnie i szczegółowo po planowane a nie na ostatnią chwilkę.
  Pozdrawiam

 9. Przez ostatni rok używałam plannera Aliny z bloga Design Your Life, natomiast teraz zakupiłam roczny kalendarz Zaplanuj Swój Sukces i już nie mogę się doczekać jego uzupełniania! 😀

 10. Właśnie dziś dotarł do mnie mój InspiPlanner, zobaczymy jak się spisze. Prowadzę też BuJo, ale tam mam głównie blogowe tematy i moje kolekcje. Ciekawa jestem jak ten tandem się sprawdzi.

   1. Póki co jestem zadowolona. W plannerze zapisuje na bieżąco różne rzeczy plus danego dnia. A Bujo mocno porządkuje mi prace bloga i póki co znacznie wpływa na regularność.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.