Planner 2018 – przegląd plannerów na 2018 rok

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Druga odsłona przeglądu plannerów. Znów zaczniemy od plannerów, które nadają się dla panów, a potem przejdziemy już do całego zestawienia. A więc, jeśli jesteś mężczyzną możesz zerknąć na takie pozycje:

 

Dla kobiet tradycyjnie wybór jest większy:

Planner Made to Plan

W tamtym roku to ten planner był najczęściej przez was klikany. Strona sklepu jest po angielsku, ale Kasia (swoją drogą bardzo sympatyczna!) jest Polką i sklep jest w Warszawie. W razie czego zamawiać można także przez jej Etsy. Planner starcza na 12 miesięcy i można samemu wybrać, od jakiego miesiąca ma się zacząć.

Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Ano dlatego, że można go personalizować – okładkę i wnętrze. Możesz wybrać kolor i wzór (z podanych), a także słowa na okładce – może to być imię, logo, cytat itp. W środku masz możliwość wyboru wkładu – są 4 do wyboru.

Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: kalendarz roczny, miejsce na wpisanie najważniejszych dat, miejsce na dodatkowe notatki po każdym miesiącu oraz puste strony na końcu oraz strona z kontaktami.

Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Techniczne szczegóły: twarda, matowa okładka, spirala, gumka do trzymania wszystkiego w jednym kawałku. Planner ma ponad 200 stron i wymiary 17 x 20,5 cm.

Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Cena: ok. 110zł.

Inne: Oprócz tego plannera Kasia ma w swojej ofercie również plannery ślubne.

 

Projekt Twoje Życie 2018

Dlaczego ten? Niby kalendarz, ale jednak bardziej według mnie przypomina planner. Będzie dobrą propozycją dla przedsiębiorców, osób na kierowniczych stanowiskach i zainteresowanych rozwojem osobistym. Oto, co mówi autorka:

 

Dodatkowe atrakcje: miejsce na notatki i podsumowania tygodnia, ćwiczenia coachingowe, miejsce na wyznaczanie celów: rocznych, kwartalnych, miesięcznych i tygodniowych oraz tematy przewodnie na każdy miesiąc.

Szczegóły techniczne: kalendarz w formacie B5, w twardej, skóropodobnej okładce z tłoczonym logo, 216 stron.

Cena: 69zł (w przedsprzedaży 47zł).

 

Organizer Właśnie Dzisiaj

Dlaczego ten? Mamy 2 opcje do wyboru: organizer Greenery z zieloną okładką oraz organizer ekonomiczny – faktycznie są to chyba najtańsze plannery, jakie znalazłam (choć nie starczają na cały rok nieprzerwanego planowania). Opisy pod każdym z rodzajów:

Organizer Greenery:

Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie #planner2018

Opis ze strony: “(…) daty wpisujesz samodzielnie, możesz więc zacząć, przerwać i wznowić notowanie w dowolnym momencie. A jeśli musisz coś szybko zapisać, a nie chcesz marnować miejsca na codzienne notatki, to na końcu znajdziesz strony przeznaczone specjalnie na to. Do tego specjalnie przygotowane listy do odhaczania pozwolą Ci zapisać filmy do obejrzenia, książki do przeczytania, czy daty do zapamiętania.”

Szczegóły techniczne: organizer w formie książkowej, twarda okładka, format A5, dodatkowa wstążka. Wystarczy na 36 tygodni planowania.

Cena: 37zł.

Organizer ekonomiczny:

Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis ze strony: “Zaczynamy od widoku miesięcznego, gdzie na każdy miesiąc mamy przewidziane 6 tygodni. Możemy zagospodarować je dowolnie – jeden miesiąc na dwóch stronach albo wypełniać każdy tydzień bez przerwy. W dalszej części mamy narzędzia do planowania 36 tygodni – na jednej stronie harmonogram i z miejscem na szczegółowe zadania każdego dnia. W ten sposób łatwo możemy zaplanować każdy tydzień. Na końcu organizera znajdziemy miejsce na notatki i listy.Nie musimy się martwić straconym miejscem w czasie wakacji – sami wpisujemy daty, dzięki czemu zachowujemy pełną dowolność w planowaniu. ”

Szczegóły techniczne: organizer w formacie A5, na spirali, 100 stron na kredowym, matowym papierze 90g/m2. Starcza na 36 tygodni planowania.

Cena: 23zł.

Inne: zwykłe kalendarze oraz notatniki do stworzenia bullet journal.

 

Planner CEO i PRO – Norinommo

Dlaczego ten? Myślę że tak jak nazwa wskazuje, przyda się osobom prowadzącym własną działalność – ale nie tylko. Tak naprawdę w tym roku są aż 3 różne wzory plannerów i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo są przemyślane i jak wiele jest opcji – dla każdego coś dobrego. Tutaj opiszę je tylko pokrótce, jeśli uważasz, że to coś dla Ciebie – zapraszam do sklepu. 

Planner CEO Dzienny

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “Planner dzienny CEO na rok 2018 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią planować każdy dzień na osobnej stronie lub/i mają dużo zadań do realizacji każdego dnia. To narzędzie dla szefów i osób decyzyjnych. W tym plannerze każdy dzień tygodnia  został wyposażony w harmonogram obejmujący godziny od 5 do 23 oraz dużo miejsca na wygodne rozpisanie wszystkich zadań zawodowych i prywatnych. Sobota i niedziela zostały umieszczone na osobnych stronach.” Planner obejmuje 12 miesięcy i jest datowany. Kolor można wybrać (jeśli jest jeszcze na stanie).

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: jest ich DUŻO. Planner składa się z 3 części a każda ma swoje zadanie. Polecam sprawdzić wszystkie funkcje na stronie. Są m.in. cele, kontakty, planner podróży, plan działań marketingowych, sprawy prywatne, rozwój osobisty (np. książki do przeczytania, szkolenia…) i wiele, wiele innych. To ma być taki planner który ma wszystko czego Ci potrzeba. Z drugiej strony, ten akurat typ będzie raczej duży i ciężki (1,1 kg, 3,7 cm grubości), więc moim zdaniem nada się głównie jako planner biurowy. Plannery różnią się w tym względzie terminarzem, a dokładniej jego układem i dodatkowymi funkcjami. Do plannera możesz dokupić sobie dodatkowo uchwyt na długopis.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: Planner książkowy, z twardą okładką, czarno-biały, szyte strony, 3 wstążki. Format B5, waga 1,1 kg, grubość 3,7 cm, 594 strony na białym papierze 90g/m2.

Cena: 129zł.

Planner CEO tygodniowy

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “Planner tygodniowy CEO  na rok 2018 jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i innych osób, które lubią planować każdy dzień w widoku tygodniowym oraz potrzebują harmonogramu oraz miejsca do zapisywania zadań do realizacji. To narzędzie dla szefów i osób decyzyjnych. W tym plannerze każdy dzień tygodnia został wyposażony w harmonogram obejmujący godziny od 5 do 22 oraz miejsce na rozpisanie priorytetów i pozostałych zadań do wykonania. Dla Soboty i Niedzieli przeznaczyliśmy tyle damo miejsca ile dla innych dni tygodnia.” Podobnie jak poprzednik starcza na 12 miesięcy i jest datowany. Kolor można wybrać (jeśli jest jeszcze na stanie).

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: również multum, tak samo jak u poprzednika, ten planner jest jednak lżejszy. Plannery różnią się w tym względzie terminarzem, a dokładniej jego układem i dodatkowymi funkcjami. Do plannera możesz dokupić sobie dodatkowo uchwyt na długopis. Przykładowa strona:

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: twarda oprawa, szyte strony, 3 wstążki. 280 czarno-białych stron 90g/m2, które nie powinny przebijać cienkopisów. Waga 0,6 kg, grubość 2,1 cm.

Cena: 129zł.

Planner PRO Tygodniowy

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “Planner tygodniowy PRO na rok 2018 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią planować każdy dzień w widoku tygodniowym oraz preferują pracę w trybie zadaniowym. To narzędzie dla osób wykonujących wolny zawód, profesjonalistów, specjalistów, blogerów. To coś dla  osób prowadzących własną firmę, ale nie odbywających każdego dnia bardzo wielu spotkań umówionych na konkretne godziny. W tym plannerze każdy dzień tygodnia został wyposażony w dużo miejsca na wygodne rozpisanie wszystkich zadań zawodowych i prywatnych. Dla Soboty i Niedzieli przeznaczyliśmy tyle samo miejsca, ile dla innych dni tygodnia.” Podobnie jak poprzednicy starcza na 12 miesięcy i jest datowany. Kolor można wybrać (jeśli jest jeszcze na stanie).

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: jak u poprzedników. Plannery różnią się w tym względzie terminarzem, a dokładniej jego układem i dodatkowymi funkcjami. Do plannera możesz dokupić sobie dodatkowo uchwyt na długopis.

Szczegóły techniczne: Twarda okładka, szyte strony, 3 wstążki. Format B5, grubość 2,1 cm. 280 czarno – białych stron o gramaturze 90g/m– nie powinny przebijać cienkopisów. 

Cena: 129zł.

 

Simple Planner

 

Dlaczego ten: Simple Planner jest już bardziej “babskim” plannerem – wciąż minimalistyczny, ale jednak typografia i złote elementy, a także duży wybór pastelowych kolorów mówią same dla siebie do kogo skierowany jest produkt 🙂 Wydaje mi się że Simple Calendar, także sprzedawany w tym sklepie, także można podciągnąć pod planner, więc również go tu umieszczam. zarówno planner jak i kalendarz są dwujęzyczne.

Simple Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanieOpis: Starcza na 6 miesięcy, daty uzupełnia się w nim samodzielnie. Do wyboru jest wersja czarno – biała (bez okuć na okładce) lub pastelowo – biała (posiada okucia). W planie dziennym znajdziesz: 3 priorytety dnia, harmonogram, listę “do zrobienia”, miejsce dla ducha i zdrowia, miejsce dla samej siebie, “time out”, notatki i menu dnia. W planie tygodniowym znajdziesz: priorytety, menu i listę tygodnia.

Dodatkowe atrakcje: miejsce na cele roczne, numery telefonów, opis dużych projektów, lista prezentów świątecznych, party i travel planner.

Szczegóły techniczne: planner na pół roku, w twardej oprawie, z okuciami lub bez. Format A5, 336 stron na wysokiej jakości papierze off white 100g/m2. Planner szyty nićmi, dodatkowo 3 wstążki.

Cena: od 79,99zł.

Simple Calendar

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: Kalendarz na cały rok 2018. W planie dziennym znajdziesz: 3 priorytety dnia, harmonogram, listę “do zrobienia”, miejsce dla ducha i zdrowia, miejsce dla samej siebie, “time out”, notatki, menu i zakupy dnia. W planie miesięcznym znajdziesz cytat motywujący oraz 2 dodatkowe strony na najważniejsze zadania miesiąca. Ten kalendarz również jest dwujęzyczny.

Dodatkowe atrakcje: miejsce na cele roczne, tabela czasu realizacji celów, plan na opis dużych pomysłów, domowy plan finansowy i więcej.

Szczegóły techniczne: starcza na 12 miesięcy. Twarda okładka, format A5, 404 strony na papierze 90g/m2. Planner szyty nićmi, z dodatkowymi dwiema wstążkami.

Cena: 109zł.

 

Happy Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Typowo “babski” planner, z mnóstwem kwiatków i dodatków. Już samo spojrzenie na stronę da pogląd na to, co Cię czeka. Możesz też tam podejrzeć, jak planner wygląda w środku. Warto zapisać się też na listę. Planner na rok 2018 różni się nieco od poprzedniej wersji: jest wydrukowany na grubszym papierze, oraz ma zadrukowaną kopertę z tyłu. Napis na okładce został wytłoczony złotą folią, a materiał, z którego wykonana jest okładka jest mocniejszy i trwalszy. Jest o wiele więcej miejsca na notatki. Zmienił się też format plannerów na mniejszy. Do wyboru jest planner z układem tygodniowym i dziennym. Poza układem nie różnią się jakoś drastycznie środkiem, więc opiszę je razem.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: obydwa plannery mają: mapę celów, kalendarz skrócony, 30-dniowe wyzwania, kartę pielęgnacji celu, motywujące cytaty (52 w tygodniowym i 365 w dziennym), plany miesięczne i notatki. W arkuszu planowania dnia znajdziesz m.in listę zadań, 3 priorytety czy notatki #bulletmadama. Dodatkowo w plannerze dziennym są także rytuały szczęścia. Można także dodatkowo dokupić sobie naklejki.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: twarda, kolorowa okładka, format A5, złote okucia. W środku 3 tasiemki oraz koperta. Papier kremowy o gramaturze 100g/m2. Wersja tygodniowa ma 265 stron i waży ok. 550g, natomiast wersja dzienna ma 448 stron i waży ok. 800g.

Cena: 119zł (tygodniowy) / 129zł (dzienny).

Inne: w ofercie jest też Happy Body Planner.

Minimal Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Minimalistyczna wersja Happy Plannera. Nada się dla kobiet, które lubią elegancki i minimalistyczny styl. Tutaj też jest wersja tygodniowa oraz dzienna, a każda wersja jest dostępna w dwóch opcjach kolorystycznych.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: miejsce na notatki, lista zadań, harmonogram, notatnik, plannery celu, kalendarz w słupku, kalendarz skrócony, lista ważnych kontaktów, arkusz finansowy, lista ważnych wydarzeń, lista rzeczy do zrobienia na każdą porę roku.

Szczegóły techniczne: twarda okładka, wykonana z ekoskóry, do tego gumka zamykająca. Format A5, w środku koperta oraz 2 tasiemki. Planner dzienny ma 416 stron, a tygodniowy – 224 strony. Papier kremowy o gramaturze 90g/m2.

Cena: 119zł (tygodniowy) / 129zł (dzienny).

 

Organizer Madamy

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Kolejna propozycja od twórczyń Happy i Minimal Plannera. Tym razem coś dla miłośniczek segregatorów i odpowiednich wkładów. W takim przypadku sam organizer może służyć kilka lat (wymieniasz tylko wkład) lub możesz wykorzystać go np. jako notatnik. Dodatkowo zostawiasz tylko to, co naprawdę Cię interesuje. Sam wkład podobny jest w stylistyce do Happy Plannera i starcza na 6 miesięcy.

Dodatkowe atrakcje: 4 kolorowe karty indeksujące, notatki, lista zadań, plany miesięczne, domowy budżet,mapa celów, planner celu i 30-dniowe wyzwania.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: sam organizer ma okładkę z eko skóry, ze złotym tłoczeniem. Całość jest zapinana na zatrzask. W środku jest plastikowa linijka, gumka na długopis, koperta i kieszonki. Wkład to 380 kolorowych stron w formacie A5 o gramaturze 100g/m2.

Cena: wkład: 79zł / organizer: 119zł / zestaw: 179zł.

 

Planner Why Now

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Planner dzienny na 365 dni. Minimalistyczny środek, spirala, twarda okładka – a wszystko zapakowane w ładne pudełko, idealne na prezent.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: Oprócz plannera dziennego i miesięcznego znajdziesz tu m.in:

 • codzienność: ważne daty do zapamiętania, planowanie posiłków, 3 roczne cele do zrealizowania;
 • podróże: lista marzeń, szczegółowe planowanie podróży, lista rzeczy do spakowania, lista spraw do załatwienia przed podróżą, lista zakupów, finansowy plan podróży;
 • czas wolny: lista filmów i seriali do obejrzenia, lista książek do przeczytania, 4 listy życzeń – po 1 na każdą porę roku, listę promocji, zniżek i wyprzedaży;
 • zdrowy tryb życia: dzienne planowania posiłków, dbanie o nawadnianie organizmu, rubryka “ciało i zdrowie”, 30-dniowe cele i wyzwania;
 • święta: planowanie posiłków na Wielkanoc, Wigilię i Boże Narodzenie, świąteczna lista: zadań, zakupów i prezentów;
 • finanse: dzienne wydatki, miesięczne koszty i przychody, roczne podsumowanie.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: Format B5, 450 stron. Twarda okładka z matową folią i lakierem UV (jeden wzór). Planner jest na miedzianej spirali, a dodatkowo dostaniesz też 4 zakładki.

Cena: 125zł.

Inne: Blog planner

 

Planner Zaplanuj Swój Sukces

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten: do wyboru jest kilka rodzajów plannerów: książkowe lub na spirali na 250 dni (bold) oraz plannery na spirali na 100 dni (light). Każdy planner jest zapakowany w pudełko i dołączony jest prezent – do wersji bold są to naklejki i zakładka, do wersji light -zakładka. Daty uzupełnia się samemu, do wyboru są różne kolory okładki. W ofercie są także kalendarze.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: 

 • wersja bold: plany: miesięczny i finansowy na 12 miesięcy, 50 stron na notatki, lista celów i ważnych wydarzeń, miejsce na najważniejsze telefony, maile i strony www. Plan dnia obejmuje: zadzwonić/mail do, harmonogram, najważniejsze na dziś, do zrobienia, lista zakupów/wydatki, trening/coś dla zdrowia, coś dla siebie, kawa/woda, menu dnia oraz myśl na dziś.
 • wersja light: plany: miesięczny i finansowy na 12 miesięcy, 40 stron na notatki, lista celów i ważnych wydarzeń, miejsce na najważniejsze telefony, maile i strony www. Plan dnia obejmuje: zadzwonić/mail do, harmonogram, najważniejsze na dziś, do zrobienia, coś dla siebie, kawa/woda i notatki.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne:

 • wersja bold: dostępna w formacie książkowym lub na spirali. Wersja książkowa ma 3 wstążki w środku. Twarda okładka, z okleiną imitującą skórę, do tego metalowe narożniki w złotym kolorze. Format A5, 334 strony na papierze o gramaturze 90g/m2.
 • wersja light: złota spirala, miękka okładka pokryta folią matową. Format A5, 144 strony na papierze o gramaturze 90g/m2.

Cena: 29 – 99zł

 

Projekt Planner

Dlaczego ten? Projekt Planner to planner w formie organizera / segregatora. Jest sprzedawany od razu z wkładem, a jeśli potrzebujesz, możesz standardowy wymienić na inny lub na kartki w kropki (przydatne do bullet journal). Do wyboru jest kilka kolorów okładek oraz dwie wielkości: A5 i A6.

Dodatkowe atrakcje: 5 przekładek tematycznych: planner dzienny i tygodniowy, finanse, notes, adresy. Nie wszystkie plannery mają wkładkę z planem dziennym, ale można sobie zamówić taki rodzaj wkładu, jaki jest potrzebny.

Szczegóły techniczne: organizer ze skóry ekologicznej, zapinany na zatrzask. Format A5 lub A6. Wkłady starczają od 2 miesięcy do roku użytkowania.

Cena: 109 – 129 zł.

 

Wonder Planner

Dlaczego ten? Wonder Planner to trzy rodzaje plannerów o kolorowych okładkach, na spirali. Więcej pod każdym rodzajem.

Daily Wonder Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują dokładnie rozpisać dzień od rana do wieczora. Każda ze stron stanowi harmonogram od 07:00 do 21:00, obok której znajduje się lista zadań do zrobienia oraz miejsce do rozpisania codziennych posiłków. Każdy dzień powszedni na osobnej stronie: harmonogram dnia, lista priorytetów i przestrzeń do rozplanowania posiłków. Sobota i niedziela razem na jedej stronie: notatki i przestrzeń do rozplanowania posiłków.”

Dodatkowe atrakcje: skrócony kalendarz na 2018 oraz 2019 rok oraz postanowienia noworoczne. Miejsce na ważne daty, kwartalne cele finansowe, zawodowe, prywatne i sportowe. Miejsce na warte uwagi książki, wydarzenia, miejsca i filmy na każdą porę roku. Widok miesiąca wraz z notatkami oraz miesięczny planner aktywności fizycznej, a także lista priorytetów na każdy miesiąc. Dodatkowo: kontakty oraz internetowe dostępy, ulubione przepisy kulinarne, monitoring wydatków, planner urlopu, notatki i kieszeń na drobiazgi.

Szczegóły techniczne: wymiary: 21x18cm, waga ok. 610g. 410 stron o gramaturze 80g/m2. Kolorowa, twarda okładka, spirala, dodatkowo tasiemka oraz gumka do zamykania.

Cena: 109zł.

Weekly Wonder Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “kalendarz o przejrzystym i funkcjonalnym układzie tygodnia na dwóch sąsiadujących stronach. Na początku każdego miesiąca jest miejsce do zaplanowania aktywności fizycznej oraz spisania priorytetów na nadchodzące tygodnie. Znajdziesz w nim także strony pozwalające wyznaczyć cele na cały rok, a także skupić się na krótkoterminowych zadaniach.”

Dodatkowe atrakcje: skrócony kalendarz na 2018 oraz 2019 rok, postanowienia noworoczne, miejsce na ważne daty, kwartalne cele finansowe, zawodowe, prywatne i sportowe. Oprócz tego warte uwagi książki, wydarzenia, miejsca i filmy na każdą porę roku. Widok miesiąca z miejscem na notatki, miesięczny planner aktywności fizycznej oraz comiesięczna lista priorytetów. Dodatkowo kontakty oraz najważniejsze internetowe dostępy, ulubione przepisy kulinarne, monitoring wydatków, planner urlopu, notatki i kieszeń na drobiazgi.

Szczegóły techniczne: wymiary 21x18cm, waga ok. 370g. 210 stron o gramaturze 80g/m2. Kolorowa, twarda okładka, spirala, dodatkowo tasiemka oraz gumka do zamykania.

Cena: 79zł.

Weekly Notebook Wonder Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “idealny dla osób, które potrzebują więcej miejsca na notatki w każdym tygodniu. Umieszczony na jednej stronie harmonogram tygodnia, sąsiaduje ze stroną przeznaczoną na notatki. Każdy z miesięcy poprzedza przestrzeń aktywności fizycznej oraz lista najważniejszych zadań na kolejne tygodnie. Planner zawiera również dodatkowe strony pozwalające skupić się na tym co najważniejsze w danym kwartale.”

Dodatkowe atrakcje: skrócony kalendarz na 2018 oraz 2019 rok, postanowienia noworoczne, miejsce na ważne daty, kwartalne cele finansowe, zawodowe, prywatne i sportowe. Oprócz tego warte uwagi książki, wydarzenia, miejsca i filmy na każdą porę roku. Widok miesiąca z miejscem na notatki, miesięczny planner aktywności fizycznej oraz comiesięczna lista priorytetów. Dodatkowo kontakty oraz najważniejsze internetowe dostępy, ulubione przepisy kulinarne, monitoring wydatków, planner urlopu, notatki i kieszeń na drobiazgi.

Szczegóły techniczne: wymiary 21x18cm, waga ok. 370g. 210 stron o gramaturze 80g/m2. Kolorowa, twarda okładka, spirala, dodatkowo tasiemka oraz gumka do zamykania.

Cena: 79zł.

Inne: w sklepie są też plannery (np. dzienny) w formie karteczek.

 

Ogarniam Się

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Bardzo duży wybór organizerów i plannerów, dzięki czemu łatwo stworzyć samemu zestaw, który będzie Ci odpowiadał. Po kolei:

Organizer Ogarniam Się

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: “Organizer składa się z poręcznego segregatora mieszczącego kartki w formacie A5. Do wyboru jeden z czterech kolorów segregatora. W środku znajdziesz 3 miesięczny wkład do organizera. Prezentujemy 4 różne wkłady, z których możesz wybrać jeden. 2 wkłady są w formacie planera tygodniowego, a 2 planera dziennego. Ponadto każdy wkład zawiera kalendarz roczny i planery miesięczne. W organizerze znajdziesz również przekładki (registry) na grupowanie projektów oraz czyste kartki na notatki.” Jeśli ten zestaw Ci nie odpowiada, możesz oddzielnie kupić segregator i interesujące Cię wkłady. Sam segregator odpowiada większości wkładów i innym akcesoriom o formacie A5 i w systemie 6 ringowym (dziurkowym). Kompatybilny z systemem Filofax oraz Memofix.

Dane techniczne: przy zestawie segregator + organizer dostajesz 6-ringowy segregator w formacie A5 w jednym z kilku kolorów, a do tego wkład z papieru 90g/m2 oraz przekładki.

Cena: 66 – 86 zł lub w zależności od wybranych opcji.

Planer Ogarniam Się

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Opis: Planer w dwóch wersjach do wyboru: dziennej i tygodniowej. Daty uzupełnia się samemu.

Dane techniczne: format A5, zeszyt na spirali.

Cena: 39 – 42zł.

Inne: w sklepie jest naprawdę duży wybór różnych plannerów, list zadań, notatników i innych rzeczy związanych z planowaniem. Dla każdego coś dobrego! Są też wkłady / notesy do bullet journal.

 

The Happy Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Bardzo kolorowy planner z dużą możliwością modyfikacji. Co ciekawe, “The Happy Planner™ można dowolnie wzbogacać o kolejne karty, zdjęcia, kieszonki, zakładki itp.” Występują w 3 rodzajach: big, classic i mini. Część z nich jest datowana i starczają na 18 miesięcy, część z nich nie ma dat i jest na 12 miesięcy. Możliwości jest naprawdę dużo, wiele okładek, wkładów i akcesoriów.Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: na stronie nie ma zbyt rozbudowanego opisu tego, co znajduje się w środku. Wiem natomiast, że oprócz samego plannera można sobie dokupić dodatkowe wkłady, np. do prowadzenia budżetu.

Szczegóły techniczne: wszystkie plannery są na specjalnych ringach, które umożliwiają dowolne wkładanie/wyciąganie kart. Bardzie opisane jest to na filmiku:

Poza tym wiele zależy od rodzaju wybranego plannera. Ogólnie plannery mają sztywną, laminowaną okładkę i laminowane znaczniki miesięcy.

 • Planner Big ma wymiary: okładka – 23 x 28,5 cm; strony – 21,5 x 28 cm.
 • Planner Classic ma wymiary: okładki – 20 cm x 24,5 cm; strony – 18 cm x 23,5 cm.
 • Planner Mini ma wymiary: okładki – 14 cm x 19 cm (zbliżony do formatu A5).

Cena: w zależności od wybranej opcji, ok. 65 – 109zł.

Inne: można kupić także np. Wedding Planner czy Fitness Planner.

 

Miss Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Miss Planner to tak naprawdę wiele różnych plannerów do wyboru: na cały rok, maxi, akademicki, na pół roku, premium, daily, bullet planner, ślubny, dog planner… Czego tylko dusza zapragnie. Porównanie oraz dodatkowe atrakcje najlepiej pokazuje tabelka (jest też na stronie sklepu):

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: też większość widać w tabelce. Plannery są w formie organizera, do którego można dowolnie dokładać / wyciągać karty. Zarówno wkład, jak i wielkość i kolor organizera zależą od tego, co wybierzesz. Ten planner ma chyba największą gramaturę papieru – 115 – 120g/m2. Dzięki temu nie powinien przebijać. Organizer można kupić raz, a potem wymieniać tylko wkłady.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Cena: w zależności od wybranej opcji, ok. 79 – 209zł za zestaw, ok. 39 – 95zł za wkład do organizera.

Inne: np. oryginalny Dog Planner, Planner Ślubny czy Bullet Planner.

 

Kalendarz Dobrze Zorganizowana

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Niby kalendarz, ale jednak bardziej jak planner. W kalendarzu jest m.in. plan miesięczny oraz plan tygodniowy.

Dodatkowe atrakcje: cele i plany, listy to do, notes, rachunki i zobowiązania, plan oszczędzania i plany na 2019r.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: kalendarz w formacie B5, grubość ok. 1,5cm. Twarda, szyta okładka w dwóch kolorach do wyboru. W środku 3 tasiemki oraz koperta, 184 strony.

Cena: 99zł (w przedsprzedaży).

 

Planer Pełen Czasu

(link partnerski)

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Planner od Pani Swojego Czasu. Dopasowuje się do Twojego stylu planowania – łączy w sobie cechy planera, kalendarza i notesu w szare kropki.

Dodatkowe atrakcje: zależą tylko od Ciebie – planner oprócz części kalendarzowej ma także część notesową do samodzielnego uzupełniania (trochę jak bullet journal) i dodatkowo szablony, aby łatwiej było w nim rysować.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: 2 kolory okładki do wyboru, format B5, 296 stron, sztywna okładka, polska produkcja. Dodatkowo 3 kolorowe wstążki, kieszonka, gumka na długopis oraz gumka zamykająca.

Cena: 89zł.

Lady Planer

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Duuuuża możliwość personalizacji – na stronie sklepu jest od razu link do ankiety / kreatora swojego przyszłego plannera. To właśnie ten planner był jednym z najbardziej chwalonych na grupach na Facebooku w tamtym roku. Jest także duża ilość plannerów tematycznych do wyboru.

Dodatkowe atrakcje: zależą tylko od Ciebie.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: także zależą od Ciebie. Format: A6, B6 lub B5. Ilość stron: 140 – 514, gramatura 80g/m2. Strony czarno-białe z kolorowymi elementami, okładka sztywna, pokryta laminatem (wzór można wybrać), do tego czarna spirala.

Cena: 130zł.

Inne: Perfect Lady Planner (zdrowy tryb życia), Man Planner, School Planner, Student Planner.

 

Planner Make My Day

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Planner dzienny w formie książkowej lub na spirali. Starcza na 290 dni (daty uzupełnia się samemu).

Dodatkowe atrakcje: Plan miesięczny na 12 miesięcy, plan budżetowy na 12 miesięcy, lista ważnych wydarzeń i dat, lista kontaktów, lista książek, lista filmów, notatki.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: Format A5, do wyboru planner na spirali lub w formie książkowej. Okładka ze złoconym logo, punktowy lakier UV, folia ochronna matowa i złote klipsy. Środek: papier 90g/m2, zadruk czarno-biały.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Cena: 79zł.

Inne: Fitness Planner, Planner Ślubny.

 

Glam Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Nowy planner na cały rok, dla kobiet, które chcą mieć planner w stylu glamour. Do wyboru dwa kolory: jasnoróżowy i jasnoszary. Całość zapakowana jest w pergamin oraz w pudełko w kolorze plannera – idealnie na prezent.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: oprócz zwykłego plannera dziennego znajdziesz tam też: listę ważnych kontaktów, wykres postępów fitness, listę haseł dla zapominalskich, listę prezentów świątecznych oraz książek i filmów. Dodatkowo podsumowanie miesiąca oraz I kwartału 2019, roczny plan finansowy, ważne daty i wydarzenia, roczne plany i cele oraz 30-dniowe wyzwania.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: twarda oprawa w dwóch kolorach do wyboru, dodatkowo zabezpieczona metalowymi, złotymi okuciami narożników. Okładka jest pokryta niebrudzącą okleiną aksamitną i ma złote tłoczenia. Grzbiet jest szyty, a w środku znajdziesz kopertę oraz 2 tasiemki do zaznaczania. Papier 90g/m2, z zaokrąglonymi rogami.

Cena: 139zł (w cenie darmowa dostawa kurierem).

 

Planner Ka

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie
www.plannerka.com

Dlaczego ten? Półroczny planner w formie książkowej od Plannerki. Nazwa zobowiązuje, więc dostajesz coś w stylu autorskiego systemu planowania zawartego w fizycznym produkcie. Ma sporo miejsca na notatki, podsumowanie półrocza oraz kwartału, spis treści (+ pusty spis treści, aby rozpisać swoje notatki) i wiele innych bajerów. Można go używać w uzupełnieniu do innych produktów Plannerki.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie
www.plannerka.com

Dodatkowe atrakcje: tabela do rozpisywania celów, celownik do ich śledzenia, harmonogram tygodnia, arkusz “mój projekt”, plany: półrocza, kwartałów, miesięcy, tygodni i dni oraz arkusze na notatki. Na stronie Plannerki możesz także pobrać kilka arkuszy, aby zobaczyć jak wyglądają i czy to coś dla Ciebie.

Szczegóły techniczne: Planner półroczny w formacie A5. 384 strony, grubość plannera ok 2,9cm, całość szyta. Druk w odcieniach szarości, papier biały o gramaturze 90g/m2.  W zestawie z plannerem dostaniesz także bloczek kartek samoprzylepnych, arkusz kolorowych naklejek i zakładkę.

Cena: 89zł.

Inne: na stronie znajdziesz sporo plannerów i innych przydatnych narzędzi np. w formie bloczków.

 

Planner Design Your Life

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Planner na 6 miesięcy, bez dat, na spirali. Do wyboru są trzy kolory okładki: czarno-biały wzór, turkus i szary.

Dodatkowe atrakcje: Plan roku i miesiąca. Postanowienia, plany, marzenia. Notatki, miesięczne cele i dobre nawyki, plan udanego tygodnia oraz tygodniowe zestawienie.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: planner półroczny w formacie A5, na sprężynie. W środku znajdziesz kolorową kartę tytułową, 192 strony o gramaturze 90g/m2 oraz zestaw naklejek.

Cena: 85zł.

Inne: na stronie znajdziesz też bloczki/notatniki do zapisywania listy zadań oraz takie z rozkładem dnia. Możesz też kupić je w zestawie z plannerem.

 

Planner Powidoki

Dlaczego ten? Piękny planner do samodzielnego wpisania dat. Łącznie starczy Ci na 240 dni – jeśli zapisujesz średnio 20 stron na miesiąc, powinien starczyć Ci na rok. Wysyłany jest w pudełku, więc pakowanie na prezent jest z głowy 🙂 Co jest myślę bardzo oryginalne w tym plannerze to cytaty POLSKICH twórców: łącznie jest ich w plannerze aż 267.

Dodatkowe atrakcje: Całoroczne kalendarze skrócone na 2017/2018/2019/2020 rok oraz dwustronicowy plan na 12 miesięcy. Do tego planner celu ( x3), miejsce na początku i końcu kalendarza na napisanie listu do nas samych, miejsce na marzenia, miejsce na loginy i hasła, finanse w danym miesiącu oraz notatki. Dodatkowo sporo zdrowotnych atrakcji: miejsce na wpisanie aktywności fizycznej, liczby godzin snu oraz wypitej wody, pochwała codziennych przyjemności, plan posiłków oraz kontrola spożywanego glutenu, cukru oraz nabiału, a także miejsce na wpisanie zażytych leków/ dawki witamin oraz samopoczucia.

Szczegóły techniczne: Gruba, tekturowa okładka zabezpieczona aksamitną folią oraz metalowymi, złotymi narożnikami, oprawa szyta. Wzór na okładce: marmur; napisy tłoczone, wykonane metodą złocenia. Planner ma format A5 i waży około 0,5 kg. W środku ma dwie tasiemki. 330 stron na papierze o gramaturze 100 g/m²; środek – biało/czarny nadruk.

Cena: 99,90 zł.

Inne: w sklepie znajdziesz też kalendarze – plannery z datami.

 

Planner Planowanie Podstawą Sukcesu

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Planner dzienny na 104 dni w formie kołozeszytu w twardej oprawie. Kilka rodzajów okładek do wyboru. Daty uzupełnia się samemu.

Dodatkowe atrakcje: 100 rzeczy które chcę zrobić w…. , lista ważnych kontaktów, telefonów, adresów, stron www….

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: format B5, papier o gramaturze 80g/m2. Okładka twarda, pokryta folią, metalowe narożniki. W środku 2 wstążki oraz papierowa kieszeń.

Cena: 25zł.

 

All In Planner

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego ten? Dwie wersje do wyboru: planner tygodniowy i dzienny. Daty uzupełniasz sama, więc zacząć możesz w dowolnej chwili. Cena jak na taki planner też jest przystępna.

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: kalendarz 2017, 2018, 2019, 2020, plan budżetowy (plan i realizacja), plan zajęć cyklicznych (np. lekcji, zajęć na uczelni), plan przyjęcia, urodzin, prezentów oraz planowanie projektów z podziałem na etapy. Oprócz tego znajdziesz tu tabele realizacji celu dzień po dniu, wykresy postępów, zdrowie, listy, kolekcje, przepisy, kontakty, numery kont, cytaty motywacyjne oraz strony do notowania (w kropki).

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Szczegóły techniczne: planner dzienny starcza na pół roku, planner tygodniowy – na rok. Obydwa są w formacie A5, w twardej, foliowanej, matowej okładce. W środku znajdziesz dwie tasiemki oraz strony 100 g/m2 szyte nićmi – trwałe i dobrze otwieralne.

Cena: planner tygodniowy – 49zł, planner dzienny – 65zł.

Plannery Noteka

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dlaczego te? W większości minimalistyczne, oryginalne plannery. Jest kilka rodzajów do wyboru, więc nie będę psuć niespodzianki i po wybór zapraszam do sklepu. Jeśli wolisz jednak poszaleć z okładką są tam też plannery Magdaleny Tekieli:

Planner 2018 - Przegląd plannerów na 2018 rok - Herbalicja #planner #planowanie

Dodatkowe atrakcje: plannery są raczej minimalistyczne, więc wielu dodatkowych fajerwerków się raczej nie spodziewaj.

Szczegóły techniczne: w zależności od wybranego modelu.

Cena: w zależności od wybranego modelu, 79 – 135zł.

Inne: w ofercie są też np. plannery na biurko w formie bloczków czy zwykłe kalendarze. Z tego co wiem najbardziej lubiany jest Kalendarz “Papiery Wartościowe”.

Plannery Papierniczeni

Dlaczego ten? W tym sklepie znajdziesz kilka minimalistycznych plannerów, np. Planner Kleks.

Dodatkowe atrakcje: w zależności od modelu, plannery są raczej minimalistyczne również w środku, choć często mają miejsce na notatki.

Szczegóły techniczne: w zależności od modelu.

Cena: w zależności od modelu, ok. 45 – 78zł (nie wszystkie są na cały rok).

 

Tradycja: Moleskine lub Leuchtturm

Dlaczego te? Będą idealne dla tradycjonalistów – obie firmy mają długą historię tworzenia artykułów papierniczych, w tym znanych na całym świecie kalendarzy.

Dodatkowe atrakcje: w zależności od modelu, raczej nie spodziewałabym się fajerwerków.

Szczegóły techniczne: w zależności od wybranego modelu.

Cena: w zależności od wybranego modelu.

 

Wciąż nic? A może Bullet Journal?

Jeśli nic nie wpadło Ci w oko lub potrzebujesz czegoś indywidualnego, może warto zrobić sobie planner samemu? Kilka propozycji takich plannerów podałam wyżej, a tutaj dwa artykuły, które mogą Ci pomóc zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi:

 

Koniec! Mam nadzieję że wpis jest przydatny, jeśli tak – podaj go proszę dalej 🙂 A jeśli pominęłam jakiś warty uwagi planner – daj znać! Pochwal się też, który wpadł Ci w oko albo który masz już przetestowany i możesz podzielić się doświadczeniem – pomożesz innym w wyborze 🙂

Wszystkie zdjęcia w tym wpisie należą do twórców plannerów.

29 thoughts on “Planner 2018 – przegląd plannerów na 2018 rok

 1. A ja tak kocham swojego Moleskina!!! Jest cudowny w swej prostocie, ma świetny troszkę pożółkły papier, wszystko jest tak estetyczne i minimalistyczne. W tym roku miałam dzienny, ale chyba powoli dojrzewam do myśli, żeby kupić sobie tygodniowy z pionowym układem dni i mieć cały tydzień przed oczami!

  1. Chyba nawet kojarzę Twój wpis o tym! Pamiętam że był czarny, minimalistyczny i bodajże sparowany z czarnym zegarkiem (mam nadzieję że dobrze pamiętam 🙂 Jestem ciekawa jaki tym razem wybierzesz!
   Cały tydzień przed oczami sprawdza się super, chyba że dostajesz mini ataku paniki kiedy widzisz ile przed Tobą 🙂

   1. O kurczę, ale dobrze kojarzysz, aż mi miło! 😀
    Hahaha, a przy ostatnim zdaniu uśmiałam się na głos. Faktycznie można sprytnie siebie przechytrzyć pisząc zadania tylko na jeden dzień! 😀

 2. Powiem Tobie, że o dziwo bardziej przekonują mnie planery dla Panów :p Niska cena, funkcjonalność i prostota, czyli wszystko czego szukam!

  1. No i dobrze! Wszystkie plannery “dla panów” są też w sekcji dla kobiet – wydaje mi się że jednak kobieta łatwiej się odnajdzie z minimalistycznym plannerem niż pan z takim w kwiatki 😉 stąd właśnie te najprostsze są na początku. Ja mam zagwozdkę – z jednej strony ciągnie mnie do minimalizmu, ale z drugiej jestem trochę sroką 🙂

 3. Zrobiłaś kawał dobrej roboty, z tym zestawieniem planerów. Moja przyjaciółka obdarowałam mnie “Zaplanuj swój sukces”, tym który widać na grafice wyżej, mąż dorzycił planer różowy od PSC. Znają mnie? 🙂

 4. Dziękuję Ci Herbalicjo za umieszczenie mojego Plannera•Ka w zestawieniu – to chyba mój debiut! Iiiiihhhhhhaaaaaaaaa!
  To była masa pracy projektowej, testowej i graficznej, więc bardzo się cieszę, że go gdzieś wyhaczyłaś 🙂
  Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie, a Czytelniczkom i Czytelnikom życzę natchnienia i energii przy szkicowaniu pomysłów na następny rok, i trzymam kciuki za Wasze Plany!!!!!!!!!!

 5. Niby tyle jest tych planerów, a ja nie znalazłam nic dla siebie. Dlatego w tym roku zrobiłam kalendarz sama. Opracowałam graficznie strony, wydrukowałam, kupiłam mały segregator. Dzięki temu będę mogła dopinać strony na bieżąca. Mam nadzieję, że to rozwiązanie się dobrze sprawdzi! 😉

  1. Powiem szczerze że też się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem – ale nie mam takich zdolności graficznych ani czasu żeby się tym zająć 🙂 Czy gdzieś można podejrzeć Twoje dzieło? Jestem ciekawa 🙂

 6. Jej, ale bogate zestawienie, musiałaś się przy nim napracować! Co roku oglądam różne planery i kalendarze, ale koniec końców zostaję z najlepiej do mnie dopasowaną wersją, czyli bullet journalem do większych planów i kartkami A4 do spisywania codziennych zadań. Ale jeśli chodzi o formę wizualną, najbardziej przemawiają do mnie projekty Madamy i Ceo. 🙂

  1. Bullet journal jest coraz popularniejszy 🙂 Niestety nie dla mnie, lubię jak jest ładnie (a nie umiem i nie mam cierpliwości się w to bawić) i lubię mieć jakiś system wypracowany, a nie tworzyć wszystko od nowa (tyle możliwości! tak mało czasu!). Kiedyś miałam Happy Planner od Madamy i muszę przyznać że był piękny 🙂

   PS. Masz wspaniały tagline bloga! <3

   1. Haha, dziękuję 🙂 <3

    Jeśli chodzi o BuJo, też lubię jak jest ładnie, ale przestałam ozdabiać, bo jednak bardziej zależy mi na działaniu niż ciągłym siedzeniu nad planowaniem. Choć mam do tego skłonność! 😛

    Moje kartki wyglądają estetycznie, ale są proste – nagłówki grubszym długopisem, a listy już normalnie. Za to plany zawodowe (np. harmonogram obróbki zdjęć) przeniosłam sobie do excela i to dopiero jest wygodne planowanie!

    Także: BuJo – plany miesięczne i roczne, kartka A4 na płasko na biurku – zadania na najbliższy tydzień (robię 7-dniową tabelkę), excel – pełny harmonogram pracy (najczęściej na ok. pół roku, bo zwykle w takich zakresach mam deadliny).

    I jeszcze kilka kwestii przemawia za własnymi metodami do planowania: zmienne potrzeby (w różnych częściach roku moja organizacja pracy wygląda inaczej), dużo miejsca na piątki, soboty i niedziele, plus potrzeba planowania terminów na ok. 2 lata do przodu… Żaden planer nie przewiduje tych moich ekscentrycznych potrzeb. 😛

    To który planer będzie Twój w najbliższym roku? 🙂

    1. Excel do planowania by mnie chyba przyprawił o palpitacje i hemoroidy 😀 Oprócz tego Twój sposób ma sens! Sama próbuję coś podobnego stworzyć.

     U mnie teraz zadania są rozpisane w Asanie (szczególnie przydatne kiedy zaangażowany jest zespół + fajne do powtarzających się zadań). Do tego planuję dodać cooooś w stylu BuJo (tak jak u Ciebie – do celów, planów i notatek które lubię robić ręcznie) – tutaj pewnie zdecyduję się na coś ze sklepu Ogarniam Się. Do tego jakaś karteluszka na biurko z priorytetami/pierdołowatymi zadaniami/listą zakupów na kolejny dzień. A, i do tego chcę wypróbować blog planner 🙂 Zobaczymy jak się sprawdzi.

     Dziękuję za Twój komentarz bo mam potwierdzenie że brzmiący skomplikowanie system może mieć prawo bytu 😀 Z drugiej strony to trochę przerażające że trzeba aż tyle planowania żeby ogarnąć życie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.