Podsumowanie: wrzesień 2016

Czy w połowie października ktoś jeszcze pamięta wrzesień?

Bo ja niekoniecznie 😀 Tym bardziej że było tyle zajęć że nie spisywałam sobie wszystkiego jak powinnam. Ale co tam! Podzielę się tym co pamiętam.

A więc wrzesień zaczął się u mnie od generalnych porządków w domu. Wszyscy mówią o “wiosennych porządkach”, u mnie tak chęć na sprzątnięcie wszystkiego występuje właśnie na początku jesieni. Dosyć niefortunnie, bo byłam mocno przepracowana, a generalne porządki pod tytułem: “dzisiaj tyko pokój dzienny” zakończyły się odsuwaniem o północy lodówki i innych mebli w kuchni i szorowaniem. Zdjęć nie będzie, jeśli chcesz wiedzieć jak to wyglądało odsuń swoją lodówkę (i sprzątnij przy okazji) 😛

Byłam też na wystawie Biblii. Super sprawa, szczególnie z przewodnikiem, który o wszystkim opowiada. Można się dużo dowiedzieć o historii, potrzymać repliki różnych wersji Biblii, np. takiej na skórze jelenia, tłoczonej Biblii Gutenberga czy 11-stokilogramowego tomiszcza.

wrzesień 2016

Tutaj akurat literki, których używał Gutenberg.

wrzesień 2016

Przy okazji dowiedziałam się też że byłabym absolutnie paskudnym skrybą – jeśli popełnił choćby najmniejszy błąd cały zwój lądował w specjalnym pomieszczeniu, którego już nigdy nie opuszczał. Jak byłam mała to też miałam takie podejście do zeszytów szkolnych w związku z czym pisałam najczęściej ołówkiem na jakichś śmiesznych karteczkach. Potem chciałam to ładnie przepisywać do zeszytu ale jakoś przestawałam to robić po około tygodniu. W związku z tym na koniec roku kiedy nauczyciele sprawdzali zeszyty kombinowałam jak tylko mogłam 😉

wrzesień 2016

Na wystawie dowiedziałam się że Biblia kiedyś była uważana za tak świętą że nie można było jej dotknąć, do czytania i przewracania stron były takie śmieszne mini-łapki (jady). Niektórzy wciąż je stosują 🙂 Ogólnie dużo ciekawostek, dużo naprawdę dobrze opowiedzianej historii która sprawia że docenia się Biblię jeszcze bardziej.

Zobaczcie jak pięknie wydana:

wrzesień 2016

wrzesień 2016

A tu widać linie dzięki którym wszystko jest tak pięknie równo napisane:

wystawa Biblii

Nawet jeśli jesteś niewierzący – jeśli tylko będzie w Twoim mieście – warto się wybrać na taką wystawę dla samej niesamowitej historii tej księgi. Sama wystawa nie jest przypisana do żadnej konkretnej religii i jest skupiona na historii, zaczynając od zwojów z Qumran. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj TU.

wrzesień 2016

Pod koniec września spotkałam się też z moją ukochaną przyjaciółką, z którą widzę się średnio raz na rok 😉 Tutaj akurat siedzę z nią koło ruchliwego ronda i wciągam zdrowe, daktylowo – orzechowe ciacho:

podsumowanie: wrzesień 2016

A szukając ciekawej kawiarni z dobrą kawą odkryłyśmy że Szczecin jest… rajem dla surferów?

wrzesień 2016

Tak, jak widać na załączonym obrazku, surfują aż miło:

wrzesień 2016

No i dzięki ogłoszeniu w autobusie odkryłam, że żeby być artystą trzeba mieć lepsze wykształcenie od medyka 😉 Gdyby moje zdjęcie nie było czytelne to podpiszę:
Szkoły artystyczne -> Kierunek pomaturalny
Szkoły medyczne -> Nie wymagamy matury

podsumowanie wrzesień 2016

Na pewno da się to wytłumaczyć, ale mimo wszystko jest zabawne 🙂

Dodatkowo chcę tylko publicznie pochwalić panią z pobliskiego bloku, która zawsze kiedy tamtędy przechodzę coś grzebie pod swoim oknem, dzięki czemu ten podblokowy paseczek ziemi wygląda tak:

wrzesień 2016

We wrześniu też razem z kilkoma innymi blogerkami zrobiłyśmy akcję cukiniową, w ramach której ukazały się u mnie przepisy:

W gotowaniu dzielnie wspierał mnie kot:

 

A na blogu ukazały się również:

  • Wpis motywacyjny  w którym pytam się Ciebie co możesz zrobić teraz, a nie “od poniedziałku”. Ulubiony wpis z tego miesiąca, chociaż bym się tego nie spodziewała 😉 Ale cóż, chcesz prokrastynacji, będziesz mieć prokrastynację! O ile nie odłożę tego na później pojawi się jeszcze coś na ten temat w tym tygodniu. 🙂
  • Wpis lifestylowy o tym co robiłam jak byłam w Hamburgu i Luneburgu. Zero powagi 😉
  • Wpis o pesymizmie który nie spodobał się aż tak jak się spodziewałam. Ha! Cieszę się, znaczy że jesteś radosną kulką szczęścia i optymizmu, która odkłada wszystko na później 😉
  • No i podsumowanie sierpnia, jeśli chcesz się dowiedzieć co robiłam.

Do tego przeczytałam po raz kolejny “Cloud of Sparrows” Takashi Matsuoki* i w wolnych chwilach w ramach odmóżdżenia wróciłam do oglądania Naruto – ostatni raz oglądałam anime na studiach i jakoś tak dzięki książce zatęskniłam za tym światem. Myślałam że do tego czasu już dawno się zakończyło ale nie – dopiero teraz jest koniec! Mamciu, tyle lat. Ogłaszam zakończenie pewnej ery 🙂
*link afiliacyjny

A tutaj wrześniowe linki które sobie pozapisywałam w różnych miejscach:

Biznes i blogowanie:

Uroda i styl:

Fit & Healthy:

Ok, to chyba wszystko czym się chcę podzielić. Lubię te podsumowania, wracać do miłych chwil z danego miesiąca i zobaczyć że nie tylko ganiałam w kołowrotku jak chomik. Jeśli masz taką możliwość – zachęcam, też spróbuj robić takie podsumowania, zobacz, czy to coś dla Ciebie.

A tymczasem pochwal się proszę jakimś sukcesem z września. W końcu czytałeś “Co teraz?”, więc co udało Ci się ruszyć? Jakie małe zwycięstwo osiągnąć?

One thought on “Podsumowanie: wrzesień 2016

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.